737 344 941 tvuj@kniznikoucink.cz

ADVENTNÍ PŘÍBĚHY: Pohodové počtení a možná i poučení…?

14. 12. 23 | Úlohy pro rozepsání

V listopadové kreativní výzvě jsem vás lákala, abyste napsali „adventní příběh“ a jako odměnu jsem vybraným z vás slíbila vedle dalších bonusů i své hodnocení. A tak ho tady máte! Soubor vybraných povídek a pohádek, v jejichž závěru najdete i pár slov ode mě. Ale nejen to!

V souboru najdete jedenáct děl, mezi nimi i pohádky (a jednu dokonce s krásnými ilustracemi!). Věřím, že vám tenhle výběr povídek a pohádek opravdu zpříjemní předvánoční čas.

Dokument vám může posloužit také jako studijní materiál. Zahrnuje totiž i stručné recenze děl, které třeba někomu z vás mohou přinést nové poznatky, nebo dokonce AHA momenty.

Díky krátkým hodnocením pod jednotlivými příspěvky si navíc můžete udělat alespoň malou představu o tom, jak pracuji, když posuzuji knižní rukopisy (ačkoli mé posudky jsou daleko detailnější a mohou působit méně kompromisně, protože autoři většinou vyžadují přísnou kritiku pro další práci na díle). Cílem mých kreativních výzev je ale motivovat vás pro další psaní a ukázat vám cesty, které se před vámi rýsují. Zdrcující kritiku proto nečekejte.

ALE! Kritiku chci já od vás. Nemyslím teď, abyste mi zkritizovali podobu souboru jako takového (zpracování po technické stránce bylo to poslední, co jsem řešila), nýbrž kritiku mého literárního pokusu. wink Sama jsem se do výzvy zapojila, abych vás „vybudila“ ke zhodnocení vlastní tvorby. Proč? Protože to napomůže vaší čtenářské a následně i spisovatelské všímavosti. Sledujte, jak kdo co píše a dělejte si úsudek. A na tu mou povídku mi svůj úsudek klidně sdělte – třeba e-mailem nebo ve Facebookové skupině Knižní koučink.

 

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *